1  Ocak 1986 tarihinde Afganistan Faryab ilinde doğdum,  Orta okul ve liseyi Afganistan’da tamamladıktan sonra yüksek okulumu dost ve kardeş ülke Türkiye’de Gül-hane Askeri Tip Akademisinde 2008 yılında başarıyla tamamladım. Farça, Özbekçe, Türkçe dillerine ileri seviyede İngilizce ve almanca dillerini orta seviyede bilmekteyim.

insan haklarına değer veren aktif dinamik çözüm üretebilen, sosyal çevresi geniş okumuş bir insan olarak şuna kadar onlarca eserim bulunmaktadır. yardım sever halkıma dinime ve milletine  her zaman sahip çıkan milliyetçi  genç bir iş adamıyım.

 2014 yılında Türkiye’de  Afganistan iş adamları derneğini kurduktan sonra Türkiye Afganistan arasındaki ilişkileri en yüksek notalara  taşımak için iki ülke arasında konferanslar, fuarlar, konserler, öğrenciler için burslar sağladık.  Bu programlar kapsamında büyük iş adamlarının katılımıyla iki ülke arasında büyük yatırımlar yapılmıştır.

 Afgan İş adamları derneği adına , ABD’nin Washington kentinde düzenlenen 2015 Afgan-Amerika Konferansı’na katıldım.

Afgan İş adamları Derneği adına  Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen 2016 Afgan-Avustralya Konferansına katıldım.

Afgan İş adamları Derneği Yönetim Kurulu adına Almanya’nın Esen kentinde düzenlenen Afgan Almanya Konferansı’na katıldım.

Afgan iş adamları derneği adına 2019 yılında Afganistan Kanada konferansına katıldım.

Baraka vakıfı aracılığıyla Afganistan da ihtiyaç sahibi olan yüzden fazla kişiye maddi yardımda bulunduk bu yardımlar her sene devamlı olarak yapılmaktadır. Ve onlarca proje vakıf üzerinden hayata geçirilmiştir.

Derneğimiz ve vakfımız destekleriyle 250 Afganistanlı öğrencinin Türkiye’ye gelmesini ve bu öğrencilerden  25nin burslu olarak eğitim almaları sağlanmıştır.

Son olarak şirketler gurubumuza Özbekistan’da  üç restaurant kazandırdık bu kapsamda şirketler gurubumuzda 25 Türk vatandaşı 75 Afgan Vatandaşı 400 Özbek vatandaşı  personel çalışmasına imkan sağladık. markamızın büyümesi ve gelen taleplere cevap verebilmek için çok yakında birleşik arap emirlikleri, kanada, Avusturya ve Amerika gibi ülkelerde yatırım yapmayı hedefliyoruz.